Editura Trei vă invită marți, 11 martie, ora 19.00 în librăria Seneca AntiCafe (Strada Arhitect Ion Mincu nr. 1) la atelierul de psihogenealogie „Rădăcini și fructe”.

Cum influențează trecutul legăturile dintre oameni? Fie că ne place sau nu, povestea familiei noastre trăiește în noi – în felul în care iubim, în modul în care ne atașăm de ceilalți, în tiparele pe care le repetăm inconștient.
Atașamentul și trauma transgenerațională merg mână în mână, dar iată vestea bună: la fel se pot transmite și experiențele de siguranță, conectare și reziliență.

În cadrul atelierului „Rădăcini și fructe”, explorăm cum putem rupe cercurile vicioase și cultiva o moștenire emoțională sănătoasă.

Cine susține atelierul?
Simina Angelescu – psiholog clinician, psihoterapeut, psihologie pre- și perinatală, maternologie
Timi Müller – fondatoare Proiect Generation-Code® România

Ce vei găsi la acest atelier?
✅ Trei ore de explorare practică și ludică
✅ Tehnici Generation Code® și instrumente sistemice
✅ Lucru aplicat cu „Rădăcini Puternice” și tabla sistemică „Poarta”
✅ Experiențe interactive și introspective, într-un cadru sigur și autentic

Unde? librăria Seneca AntiCafe (Strada Arhitect Ion Mincu nr. 1), ora 19.00, București
Cât costă? Gratuit, dar locurile sunt limitate!
Pentru cine? Oricine este interesat – nu doar specialiști.
Lecturi recomandate:
Destin moștenit. Depășirea tiparelor împovărătoare din familie și eliberarea potențialului propriu – Sabine Lück
Strămoși pe divan. Descifrarea Codului Generațional și vindecarea rănilor moștenite – Ingrid Alexander, Sabine Lück

Dacă vrei să înțelegi mai bine cum trecutul îți influențează relațiile și să explorezi noi perspective, te așteptăm cu drag!